Zarejestruj się
Prelegenci

Artur Nowak-Gocławski

Członek Zarządu ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych, pomysłodawca projektu Nienieodpowiedzialni

Założyciel i szef biznesowej Grupy ANG związanej z branżą finansową oraz Fundacji Będę Kim Zechcę, zaangażowany w wiele projektów społecznych w tym m.in. w Koalicję Prezesi Wolontariusze, projekt Nienieodpowiedzialni.pl, Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych, członek Rady Ekspertów ThinkTank, zwolennik strategii biznesowych opartych o idee zrównoważonego rozwoju, zaangażowania społecznego i budowy wartości wspólnej.

Andrzej Roter

Dyrektor generalny, Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce

W początkach kariery zawodowej asystent w Instytucie Teorii Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego, z zainteresowaniami badawczymi w obszarze jakości i poziomu życia, zjawiska ubóstwa. Doświadczenie finansowe zebrane w pracy w Kredyt Banku SA, BRE Banku SA, BEST SA.. Od 2004 roku Dyrektor Generalny w Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce. Współautor Zasad Dobrych Praktyk rynku finansowego w Polsce, projektu zainicjowanego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Autor koncepcji programu etycznego w Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych, w tym współautor dokumentu Zasad Dobrych Praktyk KPF i formuły samorządowego audytu etycznego oraz zasad funkcjonowania Komisji Etyki KPF. Autor wielu artykułów na temat rynku consumer finance, współautor książki na temat doświadczeń międzynarodowych w stosowaniu regulacji upadłości konsumenckiej. Inicjator i współorganizator kilku cyklicznych projektów badawczych. Członek Zarządu Eurofinas, europejskiej platformy samorządowej, skupiającej domy finansowe z 18 krajów Unii Europejskiej.

Prof. Magdalena Środa

Profesor UW. Dr hab.

Profesor UW. Dr hab. Magdalena Środa, pracuje w Zakładzie Etyki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, zajmuje się historią idei etycznych, etyka stosowaną, filozofia polityczną i problematyką kobiecą. Jest autorką wielu publikacji z zakresu filozofii politycznej i moralnej oraz książek m.in: „Idea godności w historii i etyce” (1993), „Idee, normy i wartości moralne” (1994), „Historia idei etycznych: starożytność i średniowiecze” (1995), „Historia idei etycznych: nowożytność i czasy współczesne” (1998). „Indywidualizm i jego krytycy. Współczesne spory między liberałami, komunitarianami i feministkami na temat podmiotu, wspólnoty i płci” (2003), „Kobiety i władza” (2009), „Etyka dla myślących” (2010), „Mała książeczka o tolerancji” (2010). Od 1993 jest redaktorem ETYKI oraz Rady Naukowej PRZEGLĄDU FILOZOFICZNEGO; Była członkinią Europejskiego Centrum Monitoringu Rasizmu i Ksenofobii w Wiedniu. Jest członkinią Europejskiego Instytutu Równości Gender w Wilnie. Jest również: założycielką i kierowniczką Podyplomowych Studiów Etyki i Filozofii (UW); członkinią Komitetu Etyki Polskiej Akademii Nauk; członkinią Rady Instytutu Spraw Publicznych, członkinią Rady Societas/Communitas. Współzałożycielką i członkinią rady Fundacji na rzecz Myślenia im. Barbary Skargi. Jest uczestniczką licznych staży i stypendiów zagranicznych (m.in. USA, Francja, Belgia). Zdobyła wiele prestiżowych tytulów, m.in. „Polki roku” w 2009 czy „Europejczyka roku” w 2010 (w kategorii „uczony”). W rządzie M. Belki pełniła funkcję ministra Pełnomocnika Rządu ds. Równego statusu Kobiet i Mężczyzn. Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Zajmuje się działalnością publicystyczną, jest felietonistką „Gazety Wyborczej”.

Marek Biskup

Client Management Director, Poland

Od 1992 roku do dzisiaj zajmuje się doradztwem strategicznym na stanowisku Client Management Director w firmie MillwardBrown Poland, dawniej SMG/KRC Poland.

Koordynował wiele krajowych oraz międzynarodowych projektów, między innym dla takich firm jak:: Carlsberg, Coca-Cola, ING, Johnson&Johnson, Nestlé, P&G, Philip Morris, Philips, SabMiller, T-Mobile, TVP, Unicredito i wielu innych.

Specjalizuje się w badaniach jakościowych, które wspierają procesy: doradztwa strategicznego, optymalizowania komunikacji, projektowania architektury marki. Rozwija techniki myślenia twórczego oraz badania etnograficzne.

  Psycholog społeczny ze specjalizacją w zakresie komunikacji niewerbalnej. Autor wielu publikacji i wystąpień w obszarze jakościowych badań marketingowych odpowiedzialny za innowacje:

  1. BrandEgo – wizualna technika projekcyjna do diagnozowania osobowości marek,
  2. IGroup – mini groupy z wykorzystaniem interaktywnego stolika Microsoft Surface.

Od wielu lat udziela się w jury EFFIE.

Aleksandra Stanek-Kowalczyk

Starszy Menedżer, Zespół Deloitte ds. zrównoważonego rozwoju w Europie Środkowej

Ekspert w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i CSR. Specjalizuje się w strategiach z zakresu transformacji biznesu na rzecz zrównoważonego rozwoju, zarządzaniu relacjami z kluczowymi interesariuszami, odpowiedzialnych finansach, raportowaniu danych niefinansowych oraz zarządzaniu wpływem organizacji na otoczenie gospodarcze, społeczne i środowiskowe. Współpracuje z Ministerstwem Gospodarki i Forum Odpowiedzialnego Biznesu przy „Wizji zrównoważonego rozwoju dla polskiego biznesu 2050”. Jest certyfikowaną trenerką oraz wykładowcą akademickim z zakresu CSR. Autorka kilkunastu publikacji naukowych i publicystycznych z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, etyki i relacji międzysektorowych m.in. w Harvard Business Review, Dzienniku Gazecie Prawnej, Gazecie Bankowej.

Józef Wancer

Przewodniczący Rady Nadzorczej Banku BGŻ BNP Paribas

Absolwent ekonomii w City College Uniwersytetu Nowojorskiego oraz zarządzania i stosunków interpersonalnych na Uniwersytecie Webster w Wiedniu.

Przez blisko 25 lat pracował w Citibanku na stanowisku wiceprezesa oraz stanowiskach kierowniczych, m.in. w filiach tego banku w Japonii, Austrii, Wielkiej Brytanii i Francji. Na początku lat 90. zajął się działalnością menedżerską w Polsce. Był niezależnym konsultantem, który uczestniczył w tworzeniu Citibanku w Warszawie. W 1992 r. organizował Bank Rolno-Przemysłowy, a w latach 1993–1994 był dyrektorem generalnym firmy Legler Polonia. Przez cztery lata (1991–1994) był członkiem Rady Nadzorczej Powszechnego Banku Kredytowego (PBK). W latach 1995–2000 był wiceprezesem, a potem prezesem Zarządu Raiffeisen Centrobank w Warszawie. W latach 2000–2010 był prezesem Banku BPH. Od 2010 r. do 2013 r. pracował jako doradca Zarządu Deloitte w Polsce oraz od 2011 r. do 2013 r. zasiadał w Radzie Nadzorczej Alior Banku. Z Bankiem BGŻ związany był od września 2013 r., gdzie pełnił funkcję prezesa Zarządu, a od 30 kwietnia 2015 r. do 31 sierpnia 2015 r. był prezesem Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas. Józef Wancer ponadto pełni funkcje:

  • członka Rady Nadzorczej KRUK S.A.,
  • członka Rady i Przewodniczącego Komisji Finansowej Fundacji Auschwitz-Birkenau,
  • członka Rady Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce,
  • członka Rady Business Centre Club.

Za wybitne osiągnięcia w dziedzinie bankowości w okresie transformacji Józef Wancer został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi oraz Orderem Odrodzenia Polski Polonia Restituta.

Mariusz Grendowicz

Mariusz Grendowicz, do września 2014 r. prezes Polskich Inwestycji Rozwojowych. Wcześniej prezes zarządu mBanku oraz wiceprezes zarządu Banku BPH. Rozpoczął swą międzynarodową karierę bankową w 1983 r. w Londynie. Następnie zajmował kierownicze stanowiska w Holandii, w Polsce i na Węgrzech. Były członek zarządu Związku Banków Polskich oraz prezes Polskiego Związku Pracodawców Prywatnych Banków i Instytucji Finansowych „Lewiatan”.

Maria Pasło–Wiśniewska

członek rady nadzorczej Orange

Maria Pasło–Wiśniewska ukończyła Akademię Ekonomiczną w Poznaniu oraz Kellogg School of Management na Uniwersytecie Northwestern w Chicago. Karierę zawodową rozpoczęła w Narodowym Banku Polskim. W latach 1988-1996 pracowała w Wielkopolskim Banku Kredytowym w Poznaniu, osiągając stanowisko wiceprezesa zarządu. W 1997 roku była prezesem zarządu Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych „SKARBIEC”. W latach 1998-2003, jako prezes zarządu banku Pekao S.A., przeprowadziła fuzję czterech banków Grupy Pekao S.A., a następnie prywatyzację i restrukturyzację banku (w wyniku transformacji powstał największy pod względem zgromadzonych kapitałów i jeden z najbardziej efektywnych banków w Europie Środkowo-Wschodniej). W latach 2008-2012 piastowała stanowisko prezesa zarządu Corporation of European Pharmaceutical Distributors NV w Amsterdamie, która w wyniku przekształceń stała się czwartą firmą w Europie pod względem ilości zarządzanych aptek.

Jest członkiem Rady Programowej Instytutu Spraw Publicznych, przewodniczącą Rady Konsultacyjnej Konfederacji Lewiatan, największej organizacji pracodawców prywatnych w Polsce, przewodniczącą Rady Fundatorów Polskiego Instytutu Dyrektorów, oraz wiceprezesem zarządu Fundacji Instytutu „Artes Liberales”, działającego przy Uniwersytecie Warszawskim.Wykłada socjologię przywództwa na Uniwersytecie Warszawskim. Jest członkiem rady nadzorczej Orange Polska.

Marek Rybiec

Prezes zarządu, Skarbiec TFI SA

Absolwent Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z zakresu Inwestycji Kapitałowych, Zarządzania i Marketingu oraz Rynku Funduszy Inwestycyjnych. W 2013r. ukończył studia menedżerskie Executive MBA zorganizowane przy udziale Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów, Uniwersytet Gdański oraz Erasmus University. Swoją przygodę z finansami rozpoczynał w Biurze Maklerskim WBK SA a następnie w PKO/CREDIT SUISSE TFI SA. W 2007 roku objął stanowisko Dyrektora Departamentu Zarządzania Relacjami Klientów BRE Wealth Management SA, a następnie został powołany do zarządu spółki, gdzie od 2008 r. odpowiadał także za relacje z Klientami i tworzenie oferty BRE Private Banking & BRE Wealth Management . Od 2008 r. w Domu Inwestycyjnym Xelion pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Zarządzania Siecią Sprzedaży oraz członka zarządu, a później wiceprezesa zarządu. Od lipca 2012 roku jest prezesem zarządu Skarbiec TFI SA.

Mirella Panek-Owsiańska

Prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Ekspertka CSR, zarządzania różnorodnością i przywództwa kobiet. Odpowiada za kontakty z kluczowymi interesariuszami w Polsce, współpracuje z CSR Europe i The World Business Council for Sustainable Development (WBCSD). Autorka artykułów i komentarzy prasowych, członkini jury konkursu Raporty Społeczne oraz innych konkursów poświęconych społecznej odpowiedzialności biznesu. Prowadzi zajęcia dla studentów na podyplomowych studiach z zakresu CSR i PR. Członkini Zepołu ds. CSR przy Ministerstwie Gospodarki. Absolwentka Szkoły Liderów oraz programów International Visitors Departamentu Stanu USA poświęconych demokracji, prawom człowieka i CSR. Stypendystka Lecha Wałęsy i Rady Europy.

Jarosław Tarczyński

Prezes Kolegium Tutorów

Nauczyciel historii, tutor, konsultant tutorów, szkoleniowiec. Współzałożyciel i prezes Kolegium Tutorów. Koordynator programu "Tutor we wrocławskiej szkole", wdrażanego w ponad trzydziestu wrocławskich publicznych szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W latach 1997 - 2008 dyrektor Liceum Akademickiego Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu.

Paweł Łukasiak

Prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, członek Rady Mentorów Fundacji Dobra Sieć.

Współtworzył i zarządzał Biurem ds. Współpracy z Inicjatywami Samopomocowymi w Komitecie Obywatelskim przy Przewodniczącym NSZZ „Solidarność”, założył oraz prowadził Biuro ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. Stypendysta Fundacji Ashoka i Fundacji C.S. Motta.

Ekspert w dziedzinie fundraisingu, CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu; corporate social responsibility) i CCI (społecznego zaangażowania biznesu; corporate community investment), twórca projektów CSR i CCI dla największych firm w Polsce. Współtwórca kampanii społecznych takich jak „Dobroczyńca Roku”, „100% z 1%”, „Gwiazdy Dobroczynności”. Członek kapituły Ogólnopolskiego Konkursu „Barwy Wolontariatu” organizowanego przez Centrum Wolontariatu, Rady Fundacji Św. Mikołaja, Rady Programu „Przeciw Korupcji” Fundacji im. Stefana Batorego, Kapituły Konkursu „Społecznik Roku” tygodnika „Newsweek”, Kapituły Konkursu „100% z 1%” na najlepszą kampanię jednoprocentową organizowaną przez tygodnik „Newsweek”. Autor i współautor wielu publikacji.

Członek Zarządu Fundacji Dobra Sieć, współtwórca portali: www.mojestypendium.pl, www.e-wolontariat.pl oraz kampanii „odkryj e-wolontariat” i „dobre stypendia”

W 2011 odznaczony przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Agata Stafiej-Bartosik

Dyrektor Fundacji Ashoka w Polsce

Dyrektor Fundacji Ashoka w Polsce. Ashoka to największa na świecie sieć przedsiębiorczych innowatorów społecznych. Wspieraliśmy w fazie inkubacji pomysły Jimiego Walesa (Wikipedia), Carlo Petriniego (Slow Food), Casey’a Fentona (Couch Surfing), dwóch noblistów – Muhammada Yunusa i Kailasha Satyarthiego – a także ponad 3000 wybitnych osób w ponad 80 krajach. Wcześniej Agata pracowała w biznesie, w firmie doradczej PwC oraz w Danone, gdzie konsultowała i wdrażała duże projekty strategiczne związane ze społeczną odpowiedzialnością, zrównoważonym rozwojem i marketingiem zaangażowanym społecznie. Agata współzakładała Fundację Komunikacji Społecznej, Fabrykę Komunikacji Społecznej, firmę doradczą ASB Consulting oraz stowarzyszenie SMart Kolektiv (Serbia). Jest w radzie Fundacji Szkoła Liderów oraz Fundacji Styki. Agata jest także jurorem w European Social Innovation Competition, w konkursie Seniorzy w Akcji Towarzystwa Ę oraz w Konkursie Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Ludzie, którzy zmieniają biznes”.

Rafał Serafin

Prezes Fundacji Partnerstwo dla Środowiska

Prezes Zarządu Fundacji Partnerstwo dla Środowiska (www.fpds.pl), która od 1991 roku wspiera proekologiczne inicjatywy obywatelskie na rzecz rozwój zrównoważonego, angażując biznes, instytucje publiczne i organizacje społeczne we wspólne diagnozowanie i rozwiązywanie problemów rozwoju społecznego i gospodarczego. Fundacja działa na rzecz (1) zwiększenia dostępu do smacznej, lokalnej i zdrowej żywności (2) wdrożenia proekologicznych rozwiązań transportowych (3) propagowania ekostandardów w celu redukowania negatywnego wpływu naszego miejsca pracy, odpoczynku i zamieszkania na środowisko naturalne za pośrednictwem eko-certyfikatów (Zielone Biuro, Zielony Sklep, Błękitna Flaga, Eko-Szkoła, Green Key /hotele/, Przyjazny Rowerom i inne).

Problematyką rozwoju zrównoważonego zajmuje się od 30 lat. Opublikował ponad 100 artykułów i raportów. Zaangażowany w działania na rzecz ochrony środowiska w Polsce od 1980 roku. Współpracował z Forum Liderów Biznesu Księcia Walii i jest członkiem-założycielem Stowarzyszenia Brokerów Partnerstwa (www.partnershipbrokers.org). Jest absolwentem University of East Anglia w Anglii oraz University of Toronto i University of Waterloo w Kanadzie. Od 1990 mieszka i pracuje w Krakowie.

Krzysztof Kaczmar

Prezes zarządu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy

Od 2012 roku prezes Zarządu, a wcześniej przez 11 lat dyrektor Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy. Przedtem zajmował się komunikacją marketingową tygodnika Polityka. Członek Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Rady Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz Fundacji Dorastaj z Nami. Przewodniczący Grupy Inicjatywnej a następnie pierwszy prezes Zarządu Forum Darczyńców w Polsce. Członek European Association of Communication Directors oraz International Network of Financial Education przy OECD. Przewodniczący wielu konkursów społecznych, panelista krajowych i międzynarodowych konferencji dotyczących edukacji finansowej, wolontariatu pracowniczego, społecznej odpowiedzialności biznesu oraz autor publikacji na ten temat. Absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.

Rafał Grodzicki

Członek Zarządu PZU SA/ PZU Życie SA

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada wieloletnie doświadczenie w pełnieniu funkcji zarządczych w sektorze bankowym i ubezpieczeniowym, które zdobywał w licznych instytucjach krajowych i zagranicznych. W latach 1991-2004 pracował w Banku Handlowym w Warszawie SA, gdzie kierował Pionem Małych Przedsiębiorstw, odpowiedzialnym za wdrożenie oferty produktowej, sprzedaż, akwizycję, rozwój kanałów dystrybucji oraz proces zarządzania ryzykiem kredytowym.

Z Grupą PZU jest związany od lutego 2004 roku gdzie pełnił m.in. funkcje Dyrektora Biura Ubezpieczeń Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Dyrektora Koordynatora ds. Rozwoju Sieci Agencyjnej, oraz Dyrektora Zarządzającego ds. Produktów Ubezpieczeniowych - Szefa Pionu Klienta Masowego. W 2010 roku pełnił również funkcję Pełnomocnika Zarządu PZU SA ds. IPO, odpowiedzialnego za proces wprowadzenia PZU SA na giełdę.

Od 2013 roku członek Komisji Rewizyjnej Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU) oraz Przewodniczący Rady Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG). Od ponad 10 lat jest również członkiem Rad Nadzorczych różnych instytucji finansowych i ubezpieczeniowych.

W Zarządzie PZU Życie SA od sierpnia 2008 roku. Od lutego 2010 roku Dyrektor Grupy PZU. Odpowiada za operacje ubezpieczeniowe, operacje zagraniczne (działalność międzynarodowa) oraz obszar biznesu zdrowotnego. Od lipca 2015 roku pełni również funkcję Członka Zarządu PZU SA.

Jacqueline Kacprzak

Radca Ministra w Departamencie Innowacji i Przemysłu Ministerstwa Gospodarki, gdzie zajmuje się problematyką społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw i zrównoważonego rozwoju. Pełni funkcję Sekretarza Zespołu do spraw Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw, organu pomocniczego Ministra Gospodarki. Reprezentuje Polskę w Grupie Wysokiego Szczebla ds. CSR przy Komisji Europejskiej oraz Grupie ds. Prowadzenia Odpowiedzialnego Biznesu funkcjonującej w ramach Komitetu Inwestycyjnego OECD. Ekspertka w dziedzinie praw człowieka, równości szans kobiet i mężczyzn oraz różnorodności. Pracowała wcześniej m.in. w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Microfinance Center i Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Posiada także wieloletnie doświadczenie dziennikarskie (radio i TVP) oraz doświadczenie w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.

Adam Aduszkiewicz

Dr filozofii, coach i trener, autor i tłumacz

Dr Mariusz Cholewa

Prezes Zarządu Biura Informacji Kredytowej S.A.

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego (1995). W roku 2005 uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych w zakresie Ekonomii. Ukończył również podyplomowe studia Bankowości i Finansów - specjalność Bankowość Inwestycyjna, organizowane przez Uniwersytet Guildhall w Londynie, Akademię Bankową oraz Uniwersytet Gdański.

W latach 1993–1998 współpracował z Gdańską Akademią Bankową, m.in. jako członek zarządu, a jednocześnie brał udział w badaniach dotyczących restrukturyzacji finansowej przedsiębiorstw i banków, prowadzonych przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową.

W latach 1995-2003 wykładał na Uniwersytecie Gdańskim, na Wydziale Zarządzania. W okresie 2007–2010 był Prezesem Zarządu Banku Rozwoju Cukrownictwa SA. Od 1998 roku związany z Bankiem Handlowym w Warszawie SA, gdzie zajmował szereg stanowisk managerskich, a do kwietnia 2013 był Dyrektorem Departamentu Strategii. Zasiadał w radach nadzorczych wielu spółek m.in. z branży bankowej, inwestycyjnej i ubezpieczeniowej. Od 2012 roku był członkiem Rady Nadzorczej Biura Informacji Kredytowej SA.

Od czerwca 2013 - Prezes Zarządu BIK S.A.

Stefan Kawalec

Prezes Zarządu firmy doradztwa strategicznego Capital Strategy Sp. z o.o.

W latach 2003-2006 był Dyrektorem Zarządzającym ds. Strategii Grupy w PZU S.A. W latach 2002-2003 był członkiem kierownictwa grupy Commercial Union/Aviva Polska, gdzie m.in. kierował projektem utworzenia przez Grupę własnego banku. W latach 1994-2002 był Szefem Zespołu Doradców Zarządu i Szefem Strategii w Banku Handlowym w Warszawie S.A. W latach 1991-1994 był Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Finansów, a w latach 1989-1991 był Dyrektorem Generalnym w Ministerstwie Finansów i szefem doradców ekonomicznych Wicepremiera i Ministra Finansów. Był współtwórcą Planu stabilizacji i transformacji polskiej gospodarki („Plan Balcerowicza” - 1989). Kierował programem restrukturyzacji złych długów w bankach w oparciu o innowacyjną ustawę o restrukturyzacji finansowej przedsiębiorstw i banków oraz prywatyzacją banków państwowych (1990-1994).

Był wielokrotnie doradcą instytucji międzynarodowych, takich jak Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy oraz instytucji rządowych i komercyjnych w kilku krajach Europy Środkowej i Wschodniej w sprawach dotyczących transformacji gospodarki i reform systemu finansowego.

W 1979 r. ukończył Uniwersytet Warszawski i jest magistrem matematyki.

Maciej Samcik

Dziennikarz ekonomiczny Gazety Wyborczej, autor bloga Subiektywnie o finansach.

Prof. ALK, dr hab. Bolesław Rok

Przewodniczący jury Konkursu Verba Veritatis, Akademia Leona Koźmińskiego

Przewodniczący jury Konkursu Verba Veritatis, Akademia Leona Koźmińskiego Dyrektor Centrum Etyki Biznesu i Innowacji Społecznych Akademii Leona Koźmińskiego, Dyrektor Naukowy Studiów Podyplomowych „CSR. Strategia odpowiedzialnego biznesu”, wykładowca etyki i odpowiedzialności biznesu na studiach MBA. Pełnomocnik ds. etyki w PGNiG SA. Współzałożyciel Forum Odpowiedzialnego Biznesu, współautor Rankingu Odpowiedzialnych Firm, członek Rady Nadzorczej Fundacji mBank, Koordynator Rady Programowej UN Global Compact w Polsce. Doradca w zakresie etyki i odpowiedzialności biznesu. Uczestniczy w wielu polskich i międzynarodowych projektach badawczych i wdrożeniowych, autor raportów strategicznych, opracowań i artykułów. Ostatnia publikacja to: „Podstawy odpowiedzialności społecznej w zarządzaniu”.

Kamil Wyszkowski

Od 2002 roku pracownik ONZ, a od 2004 roku Przedstawiciel Inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ Global Compact w Polsce, koordynującej z ramienia ONZ współpracę z biznesem, miastami, uczelniami wyższymi oraz organizacjami pozarządowymi. W latach 2002 -2009 w UNDP odpowiadał za współpracę międzynarodową i wielostronną oraz za rozwój programów w Europie i Azji. Pracował w kilkudziesięciu krajach wdrażając programy rozwojowe. Stały komentator TVN 24 Biznes i Świat.

Prof. dr hab. Anna Lewicka-Strzałecka

Instytut Filozofii i Socjologii PAN

Anna Lewicka-Strzałecka jest profesorem w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, redaktorem naczelnym czasopisma „Prakseologia”. Prowadzi badania w dziedzinie metodologii nauk praktycznych, prakseologii, etyki życia gospodarczego i publicznego. Opublikowała ponad sto artykułów i kilkanaście książek w kraju i za granicą, wśród których na uwagę zasługują „Etyczne standardy firm i pracowników” oraz „Odpowiedzialność moralna w życiu gospodarczym”, „Nędza korupcji”.

Profesor Lewicka-Strzałecka wykonywała prace eksperckie między innymi dla Business Centre Club, Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych, urzędów różnego szczebla, od 1994 współorganizuje i prowadzi Ogólnopolskie Seminarium Etyki w Biznesie, Organizacji i Zarządzaniu. Prowadzi rozległą aktywność edukacyjną, wykłada w Akademii Leona Koźmińskiego, w Krajowej Szkole Administracji Publicznej, w Warszawskiej Szkole Zarządzania – Szkole Wyższej.

Prowadzący

Paweł Oksanowicz

Dziennikarz ekonomiczny

Dziennikarz radiowy i telewizyjny. Zajmuje się dziennikarstwem społeczno-ekonomicznym. Prowadzi program "BIZON-Biznes Odpowiedzialny i Nowoczesny" w MUZO.FM (Grupa POLSAT). Pracował w Radiu PIN, RMF.FM, Radiu ZET, Kolor, TVP2, RTL7 i POLSAT BIZNES. Współpracuje z magazynem Think Tank. Pisze powieści i książki biograficzne. Moderator licznych konferencji i debat związanych z biznesem, zrównoważonym rozwojem, ekologią.

Grzegorz Nawrocki

Anglista, amerykanista, dziennikarz. Absolwent Uniwersytetu Cambridge, Preston (UCLAN), UW oraz UJ.

Prowadzący programy publicystyczne w TVP (m.in. „Punkt Widzenia”, Newsroom”, „Woronicza 17”, „Wywiady Jedynki”, „Tygodnik.pl” i inne). Dwukrotny stypendysta brytyjskiego rządu w ramach “British Chevening Scholarship”, programu Fundacji Schumana „Leader in Civil Society” oraz BAS Top People Project w BBC World Service. Ukończył międzynarodowe staże dziennikarskie w BBC i ITN w Londynie i Manchesterze (m. in. HARDtalk). Współpracował z newsroomem obsługującym duński parlament dla TV2. Wiceprezes British Alumni Society w Polsce oraz członek Towarzystwa Absolwentów Oxford i Cambridge. Organizator i prowadzący cykl „Debaty Oksfordzkie” na Uniwersytecie Warszawskim, a także wydawca i prowadzący cykl debat ZDERZENIA organizowanych przez Oxbridge Society w Teatrze Polskim w Warszawie. Prowadził warsztaty radiowo-telewizyjne dla młodych dziennikarzy w Polsce, Wlk. Brytanii, Niemczech i Danii. Prywatnie interesuje się teatrem słowa i dramą. Jest reżyserem słuchowisk radiowych. Autor książki dla dzieci: "Jej Wysokość Nutka".



Pełna lista prelegentów konferencji zostanie zaprezentowana niedługo.